رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر ژاپن: ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

تصویر

زندگی نامه

پربازدیدترین اخبار

بخش پاسخگویی

پاسخگویی به سوالات شرعی

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در دیدار مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه دو کشور گفت: رابطه بین ولایت و حج با جدیت بیشتری دیده شود.

 

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین ابراهیمی مسئول بعثه مقام معظم رهبری در منطقه دو کشور با تأکید بر اینکه باید رابطه بین ولایت و حج با جدیت بیشتری دیده شود، اظهار کرد: در روایات بسیاری به رابطه حج و ولایت پرداخته شده است و باید این دو با یکدیگر دیده شوند.

 

وی با بیان اینکه ولایت روح دین است، افزود: همانگونه که خانه خدا بدون نبوت، رسالت و وحی، جسمی بدون روح است، سفر حج نیز بدون ولایت اثرگذار نمی‌شود و معنا پیدا نمی‌کند.

 

 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مخاطب معارف دین، فطرت و قلب انسان است و بخاطر همین امام رضا (ع) فرمودند همان که مردم زیبایی و شیرینی کلام ما را بشنوند، از ما تبعیت و پیروی خواهند کرد و باید با امیدواری سراغ مردم برویم و معارف دین و ائمه (ع) را منتقل کنیم.

 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بیان کرد: امام باقر (ع) می‌فرمایند مسلمانان باید ولایت ما را بپذیرند و نسبت به ما مودت و نصرت داشته باشند تا حج آن‌ها مورد پذیرش قرار گیرد و امروز و در عصر غیبت نیز باید ولایت امیرالمؤمنین (ع) و اولادش را به ولایت امروز گره بزنیم و آگاهی نسبت به بحث ظهور داشته باشیم.

 

وی بیان کرد: می‎باید تلاش کنیم تا اصول قرآنی مانند کرامت، صداقت و امر به معروف و نهی از منکر را میان زائران خانه خدا ترویج و تبیین کنیم و از این فرصت به نحو شایسته بهره ببریم.

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Template Design:Dima Group